IMAKO VINO, BOHEMIAN BROTHERHOOD XO, 0.7L

3.600 ден

SKU: ИМАКОМ.БОХЕМИАН Категорија:

Бренд : Винарија Имако

Регион : Повардарие, регион Овче Поле, Штип

Боја : интензивна килибарна

Арома : ноти на јатки, ноти на карамела, ноти на тутун, сушено овошје

Вкус : Богат

Алкохол – 40%

Буре : (10 години)

Дополнителни Информации

% алкохол:

Достапни волумени:

Земја:

Македонски винарии:

Регион:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “IMAKO VINO, BOHEMIAN BROTHERHOOD XO, 0.7L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *