VENEC WINERY, CHARDONNAY SINGLE BLOCK 2020, 0.75L

490 ден

Суво бело вино добиено од сортата Шардоне од сопствени насади на винаријата кои се наоѓаат во месноста викана Муратов Дол. Се одликува со изразено кристално жолта боја, ароми на тропско овошје, свеж ананас и банана. Вино со полн вкус и пријатна свежина со зачински тонови на кора од цитрусно овошје.

Дополнителни Информации

Достапни волумени:

Земја:

Македонски винарии:
Сорта:

Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “VENEC WINERY, CHARDONNAY SINGLE BLOCK 2020, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *