VIGNETI DEL VULTURE, SENSUALE MOSCATO, 0.75L

540 ден

SKU: ВИНО VIGNETIS Категории: ,

СОРТИ: Москато
БОЈА: Бела

СЕНЗОРНИ КАРАКТЕРИСТИКИ: Брилијантно златно жолто. Овошен букет со ноти од круша, праска, манго и доволно од тој егзотичен допир на мускатното грозје. Хармоничен вкус, сладок, полн, свеж, интензивен и упорен, типичен за свежо набранио грозје.
НАЈДОБРО СЕ СЕРВИРА СО: Одлично оди со пецива и гурманско чоколадо како џандуја. Совршено е и со козјо сирење, сладолед и десерти од овошје.

Дополнителни Информации

Достапни волумени:

Земја:

Странски Винарии:
Сорта:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “VIGNETI DEL VULTURE, SENSUALE MOSCATO, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *