VINA CHOCALAN, ORIGEN CARMENERE GRAND RESERVA 2019, 0.75L

980 ден

Категории: ,

Виолетова црвена боја. Аромите на црно овошје, зачин и сладунец се надополнети со горчливо чоколадо и ванила. Богата и мазна текстура. Во неговото сочно и свежо непце доминираат црните сливи и зачинетиот карактер. Финишот му е кружен, кремаст и упорен.
НАГРАДИ: Silver medal 92 pnt Decanter 2021, 92 pnt Tim Atkin 2020

Дополнителни Информации

% алкохол:

Достапни волумени:

Земја:

Странски Винарии:
Сорта:

Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “VINA CHOCALAN, ORIGEN CARMENERE GRAND RESERVA 2019, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *