WHITEHAVEN, PINOT NOIR 2012

2.200 ден

SKU: PINOT NOIR WH Категории: ,

Вајтхејон се гордее со вистинска единствена визија … постојано создавајќи зачудувачки вина со карактер и убавина само од најубавите 100% плодови на Марлборо … нивните гроздобери навистина ја рефлектираат природата и духот на Марлборо (Нов Зеланд).
Ова вино добро се спарува со месна и мрсна риба.

Содржина на алкохол: 14%

Дополнителни Информации

Тежина 1 kg
Земја:
Странски Винарии:

Регион:

Сорта:

Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “WHITEHAVEN, PINOT NOIR 2012”

Your email address will not be published. Required fields are marked *