ZVONKO BOGDAN, 8 TAMBURASA, 0.75L

740 ден

SKU: САНГРЕАЛ8ТАМБУРА Категории: ,

Суво бело вино произведено од сортите 50% Sauvignon Blanc, 25% Chardonnay, 20% Pinot blanc и 5% Muscat. Виното претставува уникатен бленд од богато буке со потенцирани ароми на праска и дуња, збогатено со деликатни минерали и цитрусни ноти и суптилни нијанси на жолти цвеќиња.

Препорачано е да се служи со мус од козјо сирење, пастрмка со зеленчук на скара, српска традиционална салата и грчка салата.
Температура на служење: 8-10 °C

 

Дополнителни Информации

Тежина 1 kg
Сорта:

, , ,

Странски Винарии:

Земја:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “ZVONKO BOGDAN, 8 TAMBURASA, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *