BIJOU WINE, ÉMINENCE 2021, 0.75L

820 ден

BIJOU ÉMINENCE  2020

IGP Coteaux de Béziers

Grenache (60%), Cinsault (35%), Rolle (5%)

Алкохол 12.5%

Еминенс де Бижу е сложено и слоевито вино. Гренашот носи вкусови од малина и црвена рибизла придружени со ноти на кора од цитруси од Роле. Вкусот се развива со надоаѓачки ноти на ванила и зачин од влијанието на дабовото буре.

Дополнителни Информации

% алкохол:

Земја:

Странски Винарии:

Сорта:

, ,

Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “BIJOU WINE, ÉMINENCE 2021, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *