BOTTLE CLEANER

290 ден

ТОПЧИЊА ЗА ЧИСТЕЊЕ, ВО КУТИЈА СО КАПАЧЕ; 4,4СМ.

10 in stock

SKU: 632868010053 Категории: ,

Bottle Cleaner
(топчиња за чистење  од не’рѓосувачки челик во кутија со капаче; 4,4см.)
Овој додаток за чистење на декантери и шишиња од RIEDEL(Ридл) овозможува чистењето на декантери и термоси да биде полесно од било кога. Тајната за тоа се топчињата од нерѓосувачки челик кои ги отстрануваат сите нечистотии, остатоци, талог и дамки. Едноставно наполнете го садот до половина со вода, додајте ги топчињата и замешајте  за околу две минути. Кога ќе завршите само исцедите, исплакнете и исушите ги топчињата и тие ќе можат да се користат повторно, и повторно.

Дополнителни Информации

Type:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “BOTTLE CLEANER”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *