Сет за мирно и пенливо вино

Отворач за тапи. Двоен лост кој се повлекува дозволува влечење на тапите нанадвор без напор во два чекора. Чувачот на вино го вади воздухот надвор од шишето, чувајќи го виното неколку дена, исто така користејќи чеп. Отворачот на шампањ и чеп ја олеснува екстракцијата на тапата на шампањот со мал ризик и напор. Делува како чеп веднаш чим шишето се отвори.

Дополнителни Информации

Type:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “CELEBRATION SET 4 PCS. GOLD”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *