CHÃO DA PORTELA WINERY, RED RESERVA 2016, 0,75L

990 ден

SKU: CDP RR 2016 Категории: ,

ЦРВЕНО
13% Vol, 0,75 л
Берба 2016 година
Регион Португалија, Douro DOC
Сорти на грозје Touriga Nacional, Touriga Franca, Tinto Cão
Производство на вино, Резервоари од нерѓосувачки челик и контрола на температурата дозволува
за производство на концентрирани вина, каде што на
рамнотежата помеѓу аромите, танините и свежината е
со највисок квалитет.
Стареење 60% од виното старее во нови француски дабови буриња
Флаширање декември 2018 година
Информации за пакувањето 6 шишиња
Производство 15.000 шишиња (0,75 L) | 1.500 шишиња (1,5 L)
Забелешки за дегустација Виолетова боја. Измешана арома на зрели црвени бобинки со малку ванила и тост од времето поминато во
нови буриња. Капина/јагода и малина
вкусови. Конзистентна, избалансирана. Одлична киселост.
Спарување Месо на скара, интензивни сирења. „Пикана“ на скара,
скари и печења со силни, зачинети сосови

Дополнителни Информации

Тежина 0.75 kg
% алкохол:

Достапни волумени:

Земја:

Странски Винарии:
Сорта:

Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “CHÃO DA PORTELA WINERY, RED RESERVA 2016, 0,75L”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *