CHATEAU SOPOT, CUVEE WHITE 2020, 0.75L

520 ден

Категории: , ,
Бренд CHATEAU SOPOT
Регион Велес, Отовица, Повардарие
Сорта на грозје Ризлинг, Темјаника, Шардоне
Киселини 5.0 g/L
Остаток на шеќер 3.8 g/L
Алкохол – % 14

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “CHATEAU SOPOT, CUVEE WHITE 2020, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *