CHATEAU SOPOT, CALGIJA PINOT NOIR 2017, 0.75L

520 ден

SKU: SOPOT07 Категории: ,

Со проѕирна црвена боја со богати виолетови нијанси, изразена питкост и овошни ноти на црвени плодови, на цреша, јагода, рибизла и мармалад од сливи и на сушени лисја, со лесна структура и ниско ниво на танини.

Дополнителни Информации

Сорта:

Македонски винарии:

Регион:

Земја:

Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “CHATEAU SOPOT, CALGIJA PINOT NOIR 2017, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *