CHATEAU SOPOT, VRANEC RESERVE 2017, 0.75L

1.020 ден

Суво вино со рубин боја и со полно тело. Со комплесни ароми и вкусови на охридска црна цреша, тост, чоколадо и стара кожа. Интензивна и комплексна завршница.

Дополнителни Информации

Сорта:

Македонски винарии:

Регион:

Земја:

Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “CHATEAU SOPOT, VRANEC RESERVE 2017, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *