CORAVIN, SCREW CAPS 6-PACK STANDARD SIZE

1.600 ден

СЕТ ОД 6 КАПАЧИЊА, ЦЕНА ЗА СЕТ

3 in stock

SKU: 802003 Категории: ,

Дополнителниот додаток Coravin Screw Cap им овозможува на љубителите на вино да уживаат во омилените вина, проширувајќи ги можностите на отворачот за зачувување на виното со тоа што им овозможува на луѓето да истурат и ги заштитат вината затворена под капакот на завртки до три месеци. Бидете сигурни дека за оптимални резултати чувајте ги шишињата хоризонтално.

Карвинот за завртки на Coravin доаѓа во две конфигурации: Variety Pack или Standard Pack, и двете вклучуваат 6 капачиња за завртки во секоја од нив. Стандардната големина на капачето е компатибилна со над 95% шишиња со капачиња на завртки.

Стандардниот пакет вклучува шест стандардни капачиња.

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “CORAVIN, SCREW CAPS 6-PACK STANDARD SIZE”

Your email address will not be published. Required fields are marked *