FANTINEL, BORGO TESIS CHARDONNAY 2007

445 ден

Out of stock

Категории: ,

Вино со огромен карактер, кое во Grave del Friuli нашло идеална средина во која може да ги истакне сите свои најдобри карактеристики. Боја: сламено-жолта со зеленкасти нијанси. Буке: златен делишес јаболка и свежо печен леб. Вкус: дискретни ноти на мед, јаболка и цвет на акација.

Температура на сервирање од 10-12’C.
Препорачуваме со предјадења/ салати, макарони и рижото, лесни супи; одличен како аперитиф.

Дополнителни Информации

Тежина 1 kg
Сорта:

Странски Винарии:

Земја:

Регион:

Стил:

Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “FANTINEL, BORGO TESIS CHARDONNAY 2007”

Your email address will not be published. Required fields are marked *