FERRARI, MAXIMUM ROSE, 0.75L

1.610 ден

Out of stock

Категории: , ,

Ексклузивен и одличен аперитив.Ова пенливо вино е произведено од сортите Pinot Noir(70%) и Chardonnay(30%), рачно берени и внимателно селектирани гроздови од насади лоцирани на падините на планините Трентино во Италија. Зреено е повеќе од 36 месеци на фин талог.
Се одликува со карактеристична розе боја и деликатни ароми на зрнести овошја со дискретни балсамични ноти и значителна комплексност.
Вкусот е елегантен, збогатен со ноти на зрнесто овошје и дискретни свежи балсамични ноти кои овозможуваат долготраен послевкус.

Дополнителни Информации

Сорта:

,

Странски Винарии:

Земја:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “FERRARI, MAXIMUM ROSE, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *