IMAKO VINO, MERKLISKA GRAPE BRANDY, 1L with gratis pourer

510 ден

Категорија:

Мераклиска е природна лозова ракија произведена од најдобриот вински дестилат и зреена во дабови буриња во период од 12-18 месеци, со јачина од 40% алкохол. Се одликува со златна килибар боја, полн и заокружен вкус со ароми на ванила, мед и тостиран даб. Добро избалансирана и со пријатен послевкус.

Дополнителни Информации

Македонски винарии:

Регион:

Земја:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “IMAKO VINO, MERKLISKA GRAPE BRANDY, 1L with gratis pourer”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *