IMAKO VINO, Z’TA STRELA GRAPE BRANDY, 1L

445 ден


Категорија:

Ж’тa Стрела е природна лозова ракија произведена од вински дестилат и зреена во дабови буриња минимум 12 месеци, со јачина од 40% алкохол. Го доловува традициналниот вкус на македонската ракија со одлична питкост, полн вкус и пријатен послевкус.
Ж’Ta Стрела е наградена со титулата ,,Шампион на квалитетот” при наградите за жестоки пијалоци ISCRO во Хрватска.

Дополнителни Информации

Македонски винарии:

Регион:

Земја:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “IMAKO VINO, Z’TA STRELA GRAPE BRANDY, 1L”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *