KARTAL WINERY, STANUSHINA ROSE MILA 2021, 0.75L

390 ден

Категории: ,

Станушината за ова вино доаѓа од насади во селото Бегниште кое е надалеку познато како место од каде доаѓа висококвалитетна Станушина. Лесно и свежо со ароми на свилени бонбони од цреша и расцветани рози, надополнето со ноти на нане. На непце имаме изобилие на вишни, дренки и црвена рибизла, проследени со пријатна и освежувачка киселина и поткрепено со блага горкост.

Берба 2021

Дополнителни Информации

Достапни волумени:

Земја:

Македонски винарии:

Берба:

Сорта:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “KARTAL WINERY, STANUSHINA ROSE MILA 2021, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *