KUVIN WINERY, CUVÉE RED 0.75L

390 ден

4 in stock

SKU: КУВИН КУВЕ ЦРВЕН Категории: , ,

Квалитетно, црвено, суво, вино купажирано од црвените сорти мерло, каберне совињон и вранец. На мирис потсетува на ситно зрнесто црвено овошје. Се одликува со елегантен вкус, свежина и полност.

Се служи на температура од 16-18°C со дивеч и печено месо

Дополнителни Информации

Земја:

Македонски винарии:

Сорта:

, ,

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “KUVIN WINERY, CUVÉE RED 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *