MILEV WINERY, VIRGO FAVORIT CUVEE 0.75L

480 ден

SKU: MILEVFC Категории: ,

Мешавина од Каберне Совињон, Каберне Франк, Сира, Мерло и Вранец, ова е богато црвено вино со полно тело и со ароми на шумско овошје, чоколадо, зелен пипер, кедар, тутун и арома на мајчина душица. Комплексна структура, прекрасни заокружени танини и долг финиш.

Дополнителни Информации

Достапни волумени:

Земја:

Македонски винарии:
Сорта:

, , ,

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “MILEV WINERY, VIRGO FAVORIT CUVEE 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *