PEGASUS BAY, CHARDONNAY 2007

1,430.00 ден

Out of stock

Категории: ,

Ова вино е правено користејќи ги традиционалните техники на Бургунди регионот, во Франција, благодарение на кои Шардоне виното е толку славно. Кога отворено виното покажува карактеристики на сирупот butterscotch и пикантен вкус на квасците во виното. Палетата вкусови е полна од почеток кон тесно лимонест завршеток. Се интергрира во самото шише со време. Најдобар период за вкусење на ова вино касна 2007 година, па натаму.

Дополнителни Информации

Тежина 1 kg
Сорта

Шардоне

Странски Винарии

Pegasus Bay

Земја

Италија

Регион

Canterbury, Waipara Valley

Стил

Полно и Кремасто (Бело)

Берба

2006

Прегледи

Сеуште нема прегледи.

Бидете први што ќе го прегледате “PEGASUS BAY, CHARDONNAY 2007”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *