PIPER-HEIDSIECK, ESSENTIEL BLANC DE BLANCS 2017, 0,75L

3.850 ден


Категории: ,

Piper-Heidsieck Essentiel Blanc de Blancs може да се пофали со прецизен, свеж и минерален профил. Носот изразува свежи ноти од јузу и лимета, лесно подвлечени со допири на бели цветови, багрем, бадеми и тост леб со минерална завршница.

ГУРМАНСКИ ПРЕПОРАКИ:
– Гравлакс од лосос, сладок компир, понзу,
– кремасто бело сирење и кисели краставички
од Бенџамин Жил, готвач во вилата Пајпер-Хајдзик

Дополнителни Информации

Тежина 0,75 kg
Достапни волумени:

Земја:

Странски Винарии:

% алкохол:

Сорта:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “PIPER-HEIDSIECK, ESSENTIEL BLANC DE BLANCS 2017, 0,75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *