PIPER-HEIDSIECK, ROSÉ SAUVAGE

3.750 ден

Категории: ,

Piper-Heidsieck Rosé Sauvage може да се пофали со попустлив, овошен и интензивен профил. Ароматична експлозија на портокал,
шумски јагоди, црни цреши и џем од капини, проследени со мириси на ликер и чадени ноти.

ГУРМАНСКИ ПРЕПОРАКИ:
– Седло од јагнешко, цвекло, јаболка, брусница,
– намалување на сокот
од Бенџамин Жил, готвач во вилата Пајпер-Хајдзик

Дополнителни Информации

Тежина 0.75 kg
Достапни волумени:

Странски Винарии:

Земја:

Сорта:

,

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “PIPER-HEIDSIECK, ROSÉ SAUVAGE”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *