PIPER-HEIDSIECK, VINTAGE 2012, 0.75L

3.910 ден

Категории: ,

СВЕЖ И ЕНЕРГИЧЕН
48% Chardonnay, 52% Pinot Noir

ТЕЛО НА ШАМПАЊОТ
БОЈА: Сончеви нишки кои продираат низ златните кристални меурчиња и создаваат многу нежен, фин перлаж
МИРИС: Жив и прецизен букет со цветни топли ароми со ноти на глог, цветови на цреша, праска и егзотични нијанси
ПАЛЕТА: Дарежливиот карактер се манифестира со кадифена текстура на калинка и бадеми, свежо собран мед, сок од зрели цреши и боровинки. Долг, свилен финиш со малку зачинети ноти во вкусот.

Дополнителни Информации

% алкохол:

Земја:

Странски Винарии:

Регион:

Сорта:

,

Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “PIPER-HEIDSIECK, VINTAGE 2012, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *