POPOV WINERY, ROSÉ PINOT GRIS SWEET 2013, 0.5L

690 ден


SKU: ПОПОВ ПИНО РОЗЕ Категории: ,

Ова вино е направено од 100% сортата Пино Грижо. Долгиот контакт со покожицата има придонесено за поголема екстракција на посакуваните ароматично состојки како диви јагоди, праска и лосос боја.

Начин на служење: на температура од 8-10°C со индиско кари, паштета од патка или со овошје и јаткасти десерти.

Алкохол: 12.8%

Дополнителни Информации

% алкохол:

Македонски винарии:

Сорта:

Регион:

Берба:

Земја:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “POPOV WINERY, ROSÉ PINOT GRIS SWEET 2013, 0.5L”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *