PULLTEX, COCKTAIL STRAINER INOX

480 ден

7 in stock

Цедалката за коктели претставува метален аксеосоар за барови кој се користи за отстранување на мразот од мешан пијалок при сипувањето во чашата за сервирање. Како тип на сито, цедалката се става на устата на чашата или шејкерот во кој се припрема пијалокот; мали отвори на уредот дозволуваат да помине само течноста при сипувањето на пијалокот.

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “PULLTEX, COCKTAIL STRAINER INOX”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *