PULLTEX ESSENCE SET DE LUXE

6.820 ден

SKU: 107-842-00 Категорија:

Сет од вински ароми за едукација на сетилото за мирис со разликување на различни олфакторни ноти во виното. 12 епрувети со вкусови на црвено вино, 12 епрувети за бело вино и 16 епрувети за најкомплексните ароми. Брошура која ги објаснува и опишува аромите е вклучена во сетот

Дополнителни Информации

Type:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “PULLTEX ESSENCE SET DE LUXE”

Your email address will not be published. Required fields are marked *