RIEDEL, AMADEO GRIGIO DECANTER

8.700 ден

Out of stock

SKU: 9006206313532 Категории: ,

Иконскиот декантер на РИЕДЕЛ е повторно замислен во три нови бои во 2019 година. Амадео Гриџо има елегантна светло-сива лента преку својата проточна форма на лира, нудејќи впечатлива разлика на вашата трпеза. Амадео е пуштен во продажба во 2006 година за да се обележи 250-годишнината од РИЕДЕЛ. Именуван по австрискиот композитор Волфганг Амадеус Моцарт, чиј 250-ти роденден се славеше истата година, овој рачно издувуван декантер има облик на лира и со него се сипува како во сон. Едноставен и пријатен за употреба, декантерот Амадео е потсетник дека функционалните предмети можат да бидат уметнички дела – класичен белег на РИЕДЕЛ. Овој декантер е дизајниран за едно шише вино. Пакетот содржи едно парче. Производот е рачно изработен. Се препорачува само рачно миење.

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “RIEDEL, AMADEO GRIGIO DECANTER”

Your email address will not be published. Required fields are marked *