RIEDEL VITIS CHAMPAGNE GLASS

2.470 ден

ДВЕ ЧАШИ ВО ПАКУВАЊЕ, ЦЕНА ЗА ПАКУВАЊЕ

Out of stock

SKU: 9006206514182 Категории: ,

Оваа чаша е дел од елегантната Витис колекција, а дизајнот е базиран на исклучитлените каактеристики на секоја сорта на грозје. Витис претставува серија на сортно специфични чаши со дршка и нејзиниот наградуван архитектонски дизајн го претставува врвот во превеодот на винската порака до човечките сетила. Колекцијата исто така нуди екстра висина на дршката која додава елеганција на вашата трпеза. Специјално е дизајнирана за шампањ.

Дополнителни Информации

Type:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “RIEDEL VITIS CHAMPAGNE GLASS”

Your email address will not be published. Required fields are marked *