CORAVIN™ MODEL ONE WINE SYSTEM

12.000 ден

Out of stock

SKU: 100015 Категории: ,

CORAVIN™- Уред за сипување вино без потреба од вадење на тапата

После долг ден, не постои ништо подобро од тоа да се опуштите со чаша добро вино. Со CORAVIN™ ја имате слободата да уживате во споредување на различни сорти, брендови, берби и региони во повеќе наврати од истото шише, без да се грижите дека виното ќе оксидира или ќе изгуби од квалитетот. Уредот се одликува со софистициран и лесен систем за користење кој ќе ви овозможи да сипете чаша вино без никаков напор и  без потреба од вадење на тапата – со што ви овозможува да уживате во виното и во некоја следна прилика.
Подолг живот за вашето омилено вино
Иновативната CORAVIN™ технологија  овозможува сипување чаша вино без да ја отстрани тапата и го заштитува виното од оксидација.
Полесно од отстранување на тапа
Уредот функционира на начин што во тапата се внесува  мала игла со дебелина од 2 милиметри. За вадење на виното се користи притисок кој што се креира преку внесување на гасот аргон во шишето.
Неверојатно комплетна заштита
Премиум капсулите на CORAVIN™ користат 99.99% чист аргон гас кој го заштитува вашето вино со секое сипување на нова чаша.

Дополнителни Информации

Type:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “CORAVIN™ MODEL ONE WINE SYSTEM”

Your email address will not be published. Required fields are marked *