RIEDEL, AMADEO MENTA DECANTER

12.600 ден

ДЕКАНТЕР ВО ПОСЕБНО ПАКУВАЊЕ, ЦЕНА ЗА КОМПЛЕТ

1 in stock

SKU: 9006206313303 Категории: ,

Иконскиот асортиман на РИЕДЕЛ е повторно изработен во три нови бои во 2019 година. Амадео Мента има живописна зелена лента од нане преку својата течна лира форма, нудејќи впечатлива точка на разлика за вашата трпеза. Амадео беше лансиран во 2006 година за да ја прослави 250-годишнината од РИЕДЕЛ. Наречен по колегата австриски композитор Волфганг Амадеус Моцарт, чиј 250-ти роденден се славеше и таа година, овој рачен разградувач е во форма на лира и се истура како сон. Едноставно и пријатно за употреба, пакетот Амадео е потсетник дека функционалните предмети можат да бидат уметнички дела – класичен белег на РИЕДЕЛ. Овој декантер е дизајниран за едно шише вино. Овој пакет содржи едно парче. Овој производ е рачно изработен. Рачно миење.
РИЕДЕЛ препорачува: Користете средства за чистење шишиња за да ги отстраните дамките од садот.

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “RIEDEL, AMADEO MENTA DECANTER”

Your email address will not be published. Required fields are marked *