RIEDEL BLACK TIE FACE TO FACE DECANTER

7.800 ден

ДЕКАНТЕР ВО ПОСЕБНО ПАКУВАЊЕ, ЦЕНА ЗА КОМПЛЕТ

Out of stock

SKU: 9006206311446 Категории: ,

Декантерот Face to Face (Лице во лице) вклучува два конкавни профили кои гледаат една во друга во внатрешниот дел на садот. Ова се профилите на 11-тата генерација на RIEDEL , Laetizia и Maximilian, и овој иновативен елемент претставува навистина храбар дизајн.

Со неговиот грациозен врат, овој декантер е идеален за заживување на младите вина. Со тресење на виното додека не се формира наслага од пена се постигнува максималниот ефект на кислород на младите танини.

Како и остатокот од колекцијата Black Tie,  Face to Face e украсен со црна лента кој грациозно се протега од од врвот до дното на садот. Ова се постигнува со доближување на прачка од црн кристал на топеното стакло пред да се формира декантерот.

Додадениот карактеристичен дизајн на овој декантер не смее да служи како рачка.

 

Име: Black Tie Face To Face

Број: 4100/13

Година: 2009

Висина: 600 mm, 23-5/8″

Волумен: 1766 ccm, 62-1/4 oz

Дополнителни Информации

Type:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “RIEDEL BLACK TIE FACE TO FACE DECANTER”

Your email address will not be published. Required fields are marked *