RIEDEL DECANTER AYAM BLACK

9.200 ден

ДЕКАНТЕР ВО ПОСЕБНО ПАКУВАЊЕ, ЦЕНА ЗА КОМПЛЕТ

Out of stock

SKU: 9006206817245 Категории: ,

Ayam декантерот е инспириран и именуван по реткиот вид на индонезискa кокошка, и претставува уникатно дело за на маса во форма на високо-функционален инструмент за уживање во виното. Формиран рачно, декантерот е сочинет од широка уста за воедно полнење и сипување вино, отворајќи се во поширока основа за да се дозволи слободен тек на размена на воздух со виното. Зашилениот и завитканиот врв дава второ ниво на фунционалност на Ayam, делувајќи како елегантна рачка. Ова парче вклучува црна лента низ дизајнот, постигната со воведување на прачка од црн кристал во стопеното стакло пред да се формира декантерот. Овој декантер е дизајниран за едно шише вино. Пакетот содржи едно парче. Производот е рачно изработен. Ве замолуваме да го миете само рачно. RIEDEL чистачот на шишиња не може да се користи со овој производ бидејќи може да се заглави и да не е во можност да се отстрани.

Дополнителни Информации

Type:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “RIEDEL DECANTER AYAM BLACK”

Your email address will not be published. Required fields are marked *