RIEDEL, DECANTER CORNETTO CONFETTI ORANGE

4.500 ден

Out of stock

SKU: 9006206321049 Категории: ,

Серијата Cornetto Confetti беше инспирирана од поп-арт. Светла и живописна, оваа колекција има пет дела во живи бои. Долгата, тенка форма на корнетото го прави совршено и за пропаѓање на млади вина и за отстранување на талог од постарите вина. Тенок дизајн на овој салон значи дека е изложена помала површина, така што кревките постари вина не се премногу изложени на кислород. Ова парче има жолта лента преку дизајнот, постигната со внесување прачка од портокал кристал во стопената чаша пред да се формира палта. Овој салон е дизајниран за едно шише вино. Овој пакет содржи едно парче. Овој производ е рачно изработен. Рачно миење.
РИЕДЕЛ препорачува: Користете средства за чистење шишиња за да ги отстраните дамките од садот.

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “RIEDEL, DECANTER CORNETTO CONFETTI ORANGE”

Your email address will not be published. Required fields are marked *