RIEDEL, DECANTER CURLY CLEAR

6.650 ден

ДЕКАНТЕР ВО ПОСЕБНО ПАКУВАЊЕ, ЦЕНА ЗА КОМПЛЕТ

2 in stock

Завиеноста и заобленоста на овој декантер помага истиот да се наполни и да се аерира виното. Завиоците на декантерот формираат мека и разиграна спирала, со затворен крај во вид на опашка и поширок излив за лесно сипување. Овој декантер е рачно изработен, што значи дека секое парче е уникатно. Овој декантер е дизајниран за едно шише вино. Овој пакет содржи едно парче. Производот е рачно изработен е наменет е за рачно миење.

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “RIEDEL, DECANTER CURLY CLEAR”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *