RIEDEL DECANTER CURLY PINK

6.650 ден

ДЕКАНТЕР ВО ПОСЕБНО ПАКУВАЊЕ, ЦЕНА ЗА КОМПЛЕТ

4 in stock

SKU: 9006206817238 Категории: ,

Навитканоста и заобленоста на Curly декантерот помага да се наполни и аерира виното. Витките на декантерот формираат мека и игрива спирала, со затворен опашест крај и проширен отвор за лесно сипување. Овој декантер е направен рачно, што значи дека секое парче е за нијанса уникатно. Ова парче вклучува розева лента низ дизајнот, постигната со воведување на лента од розов кристал на стопеното стакло пред да се формира декантерот. Декантерот е дизајниран за по едно шише вино. Пакетот се содржи од единечно парче. Производот е рачно изработен. Ве молиме перете го единствено рачно.

Дополнителни Информации

Type:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “RIEDEL DECANTER CURLY PINK”

Your email address will not be published. Required fields are marked *