RIEDEL, DECANTER HORN MINI

8.100 ден

ДЕКАНТЕР ВО ПОСЕБНО ПАКУВАЊЕ, ЦЕНА ЗА КОМПЛЕТ

Out of stock

Во 2019 година РИЕДЕЛ ги откри неколку од нивните најпродавани мини парчиња , вклучувајќи го и ‘Horn’. Моделиран по музички облик на музички рог, декантерот ја претставува почитта за централното европско наследство на семејството РИЕДЕЛ во Австрија и во Бохемија. Беше инспириран од иконските обележја што го симболизираат системот за испорака на пошта на австриската пошта. Како и многу други декантери од РИЕДЕЛ, „двојно луксузно“, рогот на рогот, се создадени преку технологија развиена од РИЕДЕЛ за забрзување на аерацијата на виното со создавање вакуум во садот. Овие парчиња се совршено големини за уживање во едно шише, Horn Mini е лесен за чување, висок е само 183мм. Овој пакет содржи едно парче. Овој производ е рачно изработен. Само рачно миење. Чистачката за чистење шишиња RIEDEL не може да се користи со овој производ бидејќи може да се смести и не можат да се отстранат.

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “RIEDEL, DECANTER HORN MINI”

Your email address will not be published. Required fields are marked *