RIEDEL, DECANTER HORN

14.200 ден

ДЕКАНТЕР ВО ПОСЕБНО ПАКУВАЊЕ, ЦЕНА ЗА КОМПЛЕТ

2 in stock

SKU: 9006206311743 Категории: ,

Моделиран по завиениот облик на музички рог, со Horn декантерот се оддава почит кон централно-европското наследство на семејството РИЕДЕЛ во Австрија и во Бохемија. Декантерот е инспириран од иконските обележја што го симболизираат системот за испорака на пошта на австриската пошта. Како и многу други декантери од РИЕДЕЛ, и овој декантер е создаден со развиена технологија од РИЕДЕЛ за забрзување на аерацијата на виното со создавање вакуум во садот. За да се создаде ова уникатно парче, потребни се тројца мајстори за дување на стакло, Рогот има два отвора на секој крај, од кои поголемиот дел се користи и за примање и за излевање на виното. Чистата кристална боја на декантерот е нагласена со голема кралска златно-жолта лента од регал, обележана со две црни линии, следејќи ги контурите на заоблената силуета. Овој декантер е дизајниран за едно шише вино. Пакетот содржи едно парче. Производот е рачно изработен. Рачно миење.

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “RIEDEL, DECANTER HORN”

Your email address will not be published. Required fields are marked *