RIEDEL EVE DECANTER

12.350 ден

ДЕКАНТЕР ВО ПОСЕБНО ПАКУВАЊЕ, ЦЕНА ЗА КОМПЛЕТ

4 in stock

SKU: 9006206311422 Категории: ,

Декантерот Eve е посветен на матријархатот на семејството Ева Ридел, дизајниран од Максимилијан Ридел во 2008 година. Секој Eve декантер е изработен со слободно издувување од мајстор за дување на стакло и претставува уникатно и функционално уметничко дело. Чувствителните облини на декантерот дупло го декантираат вашето вино додека протекува низ неговата змиовидна форма, што го прави совршен за млади вина со полно тело. Eve го претвора служењето на виното во театарска претстава, зголемувајќи го задоволството што доаѓа од декантирање, сервирање и пиење на вино. Овој декантер е дизајниран за едно шише вино. Пакетот содржи едно парче. Производот е рачно изработен. Ве замолуваме да го миете рачно.

Дополнителни Информации

Type:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “RIEDEL EVE DECANTER”

Your email address will not be published. Required fields are marked *