RIEDEL, FATTO A MANO CABERNET/ MERLOT YELLOW

2.370 ден

ЕДНА ЧАША СО ЕКСКЛУЗИВНО ПАКУВАЊЕ, ЦЕНА ЗА КОМПЛЕТ

Out of stock

SKU: 9006206214730 Категории: ,

Чашата Каберне е совршена за комплексни црвени вина со полно тело и богати со танини.

Големината на оваа чаша му овозможува на букето целосно да се развие и ја скротува грубоста. Ги нагласува овошните ноти, слабеејќи ги горчливите квалитети на танините и им овозможува на вината да постигнат балансираност. Оваа чаша се произведува со жолто кристално стебло за дополнително влијание.

Овој пакет содржи една чаша.
Безбедна за миење во машина за миење садови.

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “RIEDEL, FATTO A MANO CABERNET/ MERLOT YELLOW”

Your email address will not be published. Required fields are marked *