RIEDEL, HEART TO HEART CABERNET SAUVIGNON GLASS

1.380 ден

СЕТ ОД 2 ЧАШИ, ЦЕНА ЗА КОМПЛЕТ

27 in stock

SKU: 9006206516346 Категории: , ,

Чашата за Каберне е совршена за полни, комплексни црвени вина кои се богати со танини. Дарежливата големина на оваа чаша овозможува букетот да се развие целосно и да ги изедначи грубите рабови. Го нагласува плодот, играјќи ги горчливите квалитети на танинот и им овозможува на вината да постигнат баланс. Овој пакет содржи две чаши. Безбедно машинско производство и машинско миење садови.

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “RIEDEL, HEART TO HEART CABERNET SAUVIGNON GLASS”

Your email address will not be published. Required fields are marked *