RIEDEL, HEART TO HEART PINOT NOIR GLASS

1.070 ден

СЕТ ОД 2 ЧАШИ, ЦЕНА ЗА КОМПЛЕТ

13 in stock

SKU: 9006206516353 Категории: ,

Чашата за Пино Ноар е совршена за светло-црвени вина со висока киселост и умерен танин. Оваа чаша ги потенцира богатите овошја и ја смирува високата киселост на виното. Чашата во форма на лале ги доловува сите нијанси на аромата на виното. Овој пакет содржи две чаши. Безбедно машинско производство и машинско миење садови.

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “RIEDEL, HEART TO HEART PINOT NOIR GLASS”

Your email address will not be published. Required fields are marked *