RIEDEL, HIGH PERFORMANCE CHAMPAGNE GLASS

3.300 ден

ЕДНА ЧАША СО ЕКСКЛУЗИВНО ПАКУВАЊЕ, ЦЕНА ЗА КОМПЛЕТ

2 in stock

SKU: 9006206215898 Категории: ,

Чашата за шампањ е совршена за лесни, свежи, суви шампањи. Обликот ја нагласува свежата овошност на виното додека ја ублажува неговата висока киселост и ги истакнува карактеристичните ароми на црвено овошје и бор. Ова е идеална чаша со која може да уживате во типично суво розе вино. Именувана е High Performance поради нејзиниот дизајн и функционалност, со дршки високи 32,5 см за крајна елеганција. Овие чаши го карактеризираат оптичкото влијание првпат објавено во серијалот RIEDEL Performance, кое дава подобро ароматично искуство. High Performance чашоте се уникатни уметнички дела кои на секое поставување, забава или вечера, му даваат ексклузивен допир. Овој производ се одликува со долга златна кристална дршка. Овој пакет содржи една чаша. Финиширано со рачна изработка и безбедно за миење во машина за садови.

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “RIEDEL, HIGH PERFORMANCE CHAMPAGNE GLASS”

Your email address will not be published. Required fields are marked *