RIEDEL, HIGH PERFORMANCE PINOT NOIR GLASS

4.450 ден

ЕДНА ЧАША СО ЕКСКЛУЗИВНО ПАКУВАЊЕ, ЦЕНА ЗА КОМПЛЕТ

10 in stock

SKU: 9006206215812 Категории: ,

New World Pinot Noir чашата е совршена за поддршка на балансирањето на фрагилноста и свежото компактно овошје кај  вината со слабо тело од Новиот свет. Создадени за време на неколку работилници од производители од Орегон, САД, обликот на лале и малку проширениот отвор на чашата ја потенцираат неодоливата сладост, додека совршено ја балансираат киселоста и го пригушуваат алкохолот, со цел да се создаде совршена слика за виното. Оваа чаша е исто така добро прилагодена за прикажување на ароматиката на Розе Шампањ. High Performance  е именувана по нејзиниот дизајн и функционалност, со висина од 32,5 см за целосна елеганција. Овие чаши се карактеризираат со оптичкоto влијание првпат излезено во серијалот RIEDEL Performance, кое дава подобро ароматично искуство. High Performance чашите се уникатни уметнички дела кои на секое поставување, забава или вечера,му даваат ексклузивен допир. Овој производ се одликува со долга, јасна кристална дршка. Овој пакет содржи една чаша. Финализирана е со рачно производство и безбедна е за машинско миење.

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “RIEDEL, HIGH PERFORMANCE PINOT NOIR GLASS”

Your email address will not be published. Required fields are marked *