RIEDEL, MAX CABERNET GLASS

1.000 ден

ЕДНА ЧАША СО ЕКСКЛУЗИВНО ПАКУВАЊЕ, ЦЕНА ЗА КОМПЛЕТ

Out of stock

SKU: 9006206320066 Категории: ,

Каберне чашата е совршена за вина со полно тело, комплексни црвени вина кои се богати со танини. Големината на оваа чаша овозможува букето целосно да се развие  и да се изедначат грубите тонови. Го нагласува овошјето, играјќи со горчливите квалитети на танинот и овозможува вината да постигнат баланс. Овој пакет содржи една чаша. Машински е произведена и безбедна е за машинско миење.

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “RIEDEL, MAX CABERNET GLASS”

Your email address will not be published. Required fields are marked *