RIEDEL, PERFORMANCE CABERNET GLASS

1.420 ден

ДВЕ ЧАШИ ВО ПАКУВАЊЕ, ЦЕНА ЗА ПАКУВАЊЕ

24 in stock

SKU: 9006206527403 Категории: ,

Чашата за Каберне е совршени за вина со полно тело, комплексни црвени вина кои се богати со танин. Дарежливата големина на оваа чаша овозможува букетот да се развие целосно и да ги изедначи грубите рабови. Го нагласува плодот, играјќи ги горчливите квалитети на танинот и им овозможува на вината да постигнат баланс. Како дел од серијата Performance, оваа форма беше повторно развиена во 2018 година за подобра ароматика. Оптичкото влијание во серијалот RIEDEL Performance додава и дизајн функција и неверојатен ефект врз ароматиката на виното. Овој пакет содржи две чаши. Безбедно машинско производство и машинско миење садови.

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “RIEDEL, PERFORMANCE CABERNET GLASS”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *