RIEDEL, ‘O’ CABERNET/ MERLOT GLASS

710 ден

ДВЕ ЧАШИ ВО ПАКУВАЊЕ, ЦЕНА ЗА ПАКУВАЊЕ

Out of stock

SKU: 9006206512140 Категории: ,

Чашата за Каберне е совршена за вина со полно тело, комплексни црвени вина кои се богати со танини. Големината на оваа чаша овозможува букето целосно да се развие и да ги изедначи грубите тонови. Го нагласува овошјето, пригушувајќи ги горчливите квалитети на танинот и им овозможува на вината да постигнат баланс. Овој пакет содржи две чаши. Машински се производени и наменети се за машинско миење.

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “RIEDEL, ‘O’ CABERNET/ MERLOT GLASS”

Your email address will not be published. Required fields are marked *