RIEDEL, ‘O’ NEW WORLD PINOT NOIR

800 ден

СЕТ ОД 2 ЧАШИ, ЦЕНА ЗА КОМПЛЕТ.

Out of stock

SKU: 9006206522576 Категории: ,

Новиот свет нa Пино Ноар е совршен за поддршка на рамнотежата на кревкоста и свежото компактно овошје во лесните вина од Новиот свет.

Создаден за време на неколку работилници со производители од Орегон, САД, формата на лалето и малку разгорената усна ја истакнуваат неодоливата сладост, додека совршено ја балансираат киселоста и го потенцираат алкохолот, за да создадат совршена слика за виното. Оваа чаша е исто така добро прилагодена за прикажување на ароматиката на розе шампањот.

Овој пакет содржи две чаши.
Машински изработени и безбедни за миење.

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “RIEDEL, ‘O’ NEW WORLD PINOT NOIR”

Your email address will not be published. Required fields are marked *