RIEDEL, O OLD WORLD SYRAH GLASS

710 ден

ДВЕ ЧАШИ ВО ПАКУВАЊЕ, ЦЕНА ЗА ПАКУВАЊЕ

1 на залиха

SKU: 9006206522590 Категории: ,

Чашата „Шираз“ е совршено за балансирање на танините што се држат и концентрираното овошје типично за црвените вина со средно тело. Овој облик беше развиен помеѓу 1993-1995 година во работилници во поголемите региони во развој на Шираз и стана најразновидна форма на црвено вино во опсегот РИЕДЕЛ. Со малку зашилен отвор, големиот сад развива интензивни ароми и го демонтира овошјето со уста, достоинствената структура и долгата слатка завршница на непцето. Овој пакет содржи две чаши. Безбедно машинско производство и машинско миење.

Критики

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “RIEDEL, O OLD WORLD SYRAH GLASS”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *